Cisco CME özellikleri

CME bir Cisco yönlendirici üzerinde çalıştığı için, hepsi bir arada aygıt olarak hareket etmenin benzersiz avantajına sahiptir.Desteklenen temel özellikler şunlardır CME tarafından:

■ Çağrı işleme ve cihaz kontrolü: Daha önce de belirtildiği gibi, CME hepsi bir arada çağrı kontrol cihazı gibi davranır. Sinyalleri uç noktalara, çağrı yönlendirme, çağrı sonlandırma ve çağrı özelliklerine işler.
■ Komut satırı veya GUI tabanlı yapılandırma: Cisco CME’yi doğrudan IOS’ye entegre ettiğinden, komut satırı yapılandırmasında tam esnekliğe sahip olursunuz. Ayrıca arabirim oluşturmak için Cisco Configuration Professional (CCP) gibi bir GUI yardımcı programını da kullanabilirsiniz.
■ Yerel dizin hizmeti: CME yönlendiricisi, IP Telefon (IPT) ağında kimlik doğrulama için kullanabileceğiniz yerel bir kullanıcı veritabanı barındırabilir.
■ Bilgisayar Telefon Entegrasyonu (CTI) desteği: CTI, IPT ağının veri ağında çalışan uygulamalarla entegre olmasını sağlar. Örneğin, doğrudan Microsoft Outlook kişi listenizden arama yapmak için Cisco Unified CallConnector uygulamasını kullanabilirsiniz.
■ Diğer VoIP sistemlerine bağlanma: CME, doğrudan PSTN ile arabirim oluşturan bağımsız bir dağıtım olarak çalışabilse de, diğer VoIP dağıtımlarıyla da entegre olabilir. Örneğin, CME’yi küçük, 40 kullanıcılı bir ofis için kullanabilir ve veri ağınız üzerinden tam bir Cisco Unified Communications Manager (CUCM) sunucu kümesinin desteklediği şirket genel merkezine doğrudan bağlanmasını sağlayabilirsiniz.
■ Cisco Unity Express (CUE) ile doğrudan entegrasyon: Cisco yönlendiriciye takılan bir modül üzerinden çalışan CUE, CME tarafından desteklenen IP Telefonlara sesli posta hizmetleri sağlayabilir.

Leave A Comment