Cisco Unified Presence nedir?

Cisco Unified Presence, VoIP ve veri ağları hakkında farkındalığı arttırır. Birçok kişi iletişim kurmak için genellikle Instant Messenger (IM) istemcilerini kullanır. Bu uygulamalarda, bir kullanıcının durumunu görebilir, onlarla sohbet etmeye başlamadan önce kullanılabilir, meşgul veya çevrimdışı olup olmadığını ölçebilirsiniz. Cisco Unified Presence, bu özelliği ses şebekesine genişletir ve arama yapmak için telefonu almadan önce bir kullanıcının durumunu (telefonda, uygun, kapalı.) vs görmenizi sağlar. Bu temel işlevselliğe ek olarak, Cisco Unified Presence ses ağınıza aşağıdaki özellikleri ekler:

■ Kurumsal anlık mesajlaşma: Unified Presence, farklı IM istemcileri arasında iletişim kurmak için endüstri standardı bir yöntem olan Jabber Genişletilebilir İletişim Platformu’nu (XCP) içerir.
■ Mesaj uyumluluğu: Birçok endüstri, anlık mesajlaşma iletişimi konusunda sıkı uyumluluk kuralları gerektirir. Cisco Presence, her türlü IM iletişimi (Aktarım Katmanı Güvenliği [TLS] ile şifrelenmiş görüşmeler bile) için günlük işlevselliğini destekler.
■ Alanlar arası federasyon: Ne yazık ki, bu özelliğin Star Trek ile ilgisi yoktur; ancak, bağlantıyla ilgili her şeye sahiptir. Unified Presence’ın Alanlar arası federasyon bağlantılarını kullanarak kuruluşunuzu Google Talk veya WebEx Connect gibi diğer alanlara bağlayarak dünya çapında erişim sağlayabilirsiniz.
■ Jabber XCP genişletilebilirliği: XCP, Birleşik Varlığı veri veya ses ağının neredeyse her alanına genişletmenize olanak tanır. XCP, eşler arası dosya paylaşımı, uygulama paylaşımı, video konferans sistemleri vb. Özelliklere izin verebilir. XCP, dizin hizmetleri, veritabanları ve web portalları gibi hemen hemen tüm altyapılarla bütünleşir.
■ Güvenli mesajlaşma: Unified Presence ile bütünleşen uygulamalar, tüm iletişimi şifrelemek ve güvenliğini sağlamak için IPSec veya TLS standartlarını kullanabilir.

Leave A Comment