Cisco Unity Connection nedir?

Cisco “unity” ürün kampanyasından çok önce, Cisco Unity ürünü vardı. Çoğu kişi Cisco Unity’yi VoIP ağınız için “sesli posta çözümü” olarak tanımlasa da, Cisco bunu çok daha fazlası için tasarladı. Mesajlarla ilgili “Birlik” terimi: kesinlikle sesli mesajlar, aynı zamanda e-posta mesajları, faks mesajları, anlık mesajlar … fikrini alırsınız. Unity’nin amacı, herhangi bir mesajı ses özellikli herhangi bir cihazdan veya uygulamadan alınabilir hale getirmekti. Örneğin, arayan bir e-posta istemcisi gelen kutusundan alabileceğiniz bir sesli mesaj bırakabilir. E-postalarınızı bir mobil cihazdan dinleyebilir veya tesis dışındaki bir faks makinesine fakslamasını sağlayabilirsiniz. Esasen, bir mesajın nasıl bırakıldığına bakılmaksızın, çeşitli istemciler kullanarak mesajı alabilirsiniz.

Cisco Unity Bağlantısının Temel Özellikleri
Cisco Unity Connection’ın dikkate değer özelliklerinden bazıları şunlardır:
■ Kanıtlanmış cihaz tabanlı platform: Cisco Unity Connection, CUCM ile aynı kararlı, sertleştirilmiş, cihaz tabanlı işletim sisteminin üzerine kurulmuştur. (Bu iki yazılım ürünü aynı kurulum DVD’sini bile kullanır.)
■ Sunucu başına en fazla 20.000 posta kutusu: Cisco Unity Connection, sunucu başına büyük boyutta ölçeklendirilir. Unity Connection tek sunuculu bir yapılandırmayı desteklese de, çoğu kuruluş yüksek düzeyde kullanılabilirlikli bir sunucu çifti seçer.
■ Sesli postalara her yerden erişin: Cisco Unity’nin orijinal hayalini sürdüren Cisco Unity Connection, telefondan, e-postadan, web tarayıcısından, mobil cihazlardan ve anlık mesajlaşma platformlarından sesli posta almayı sağlar.
■ LDAP dizin sunucusu entegrasyonu: Cisco Unity Connection, CUCM’ye benzer şekilde, yinelenen kullanıcı veritabanı oluşturmaktan kaçınmak için mevcut bir şirket diziniyle (Microsoft Active Directory gibi) entegre olabilir.
■ Microsoft Exchange desteği: Cisco Unity Connection, Exchange takviminize dayalı farklı çağrı işlemleri, e-posta metinden konuşmaya (e-postalarınızın bir telefondan okunduğunu duyma) gibi fantastik özellikleri etkinleştirmek için mevcut bir Microsoft Exchange dağıtımıyla entegre olabilir.
■ Internet Mail için Ses Profili (VPIM) desteği: VPIM, sesli posta sunucularının sesli posta alışverişine (ve diğer mesajlaşmalara) entegre olmalarını sağlayan bir standarttır.
■ Etkin / etkin yüksek kullanılabilirlik: Cisco Unity Connection, bir çift sunucu arasında CUCM gibi bir Yayıncı / Abone IBM Informix veritabanı düzeni kullanır. Sunucu çifti yedekli olarak 20.000’e kadar posta kutusunu destekleyebilir. Her iki sunucu da istemci isteklerini kabul edebilir (etkin / etkin artıklık sağlar). Tipik, en büyük Cisco Unity Connection sunucusu 250’ye kadar sesli posta portunu destekleyebilir, yani 250 kişinin sesli mesajlarını aynı anda kontrol etmesine izin verir. Bir yüksek kullanılabilirlik çifti oluşturarak, artık 500 sesli posta bağlantı noktasını destekleyebilirsiniz.


Cisco Unity Connection ve Cisco CUCM entegrasyonu

CUCM ve Unity Connection’ın tek bir sunucuda bulunduğu CUCM Business Edition dışında, Cisco Unity Connection, CUCM’den bağımsız olarak çalışır. Aslında, Cisco Unity Connection’ı diğer Cisco olmayan VoIP için sesli posta sunucusu olarak çalıştırabilirsiniz
Diğer sistemler ve hatta PBX sistemleri ile entegre edebilirsisniz. Cisc unity connection sadece CUCM ürününe bağlı değildir. Bu nedenle, “Cisco Unity Connection ile CUCM ile sihirli bir şekilde entegre etmek için CUCM üzerinde bu düğmeyi tıklayın.” gibi birşey durum söz konusu değildir. Bunun yerine Cisco Unity Connection’ı harici bir sistem olarak CUCM ile, SCCP veya SIP sinyalizasyon protokollerini kullanarak iletişim kurabilir.

Leave A Comment