Hung group nedir?

Hunt Grubu, ortak bir numarayı arayarak erişilebilen bir dizi IP telefonlarıdır. Örneğin: Bir şirketin sales departmanı numarasını aradığınızda,sales departmanın da çalışan bütün personelin telefonları biri çağrıya cevap verene kadar sırayla veya hep birlikte çalar.

■ Line group : Sırayla hunt groupta bulunan herkezin telefonu çalar. Line grup ayarları, çağrı dağılımı algoritmasının seçimine izin verir: Top-Down, Circular, Longest Idle, or Broadcast gibi. Ayarlar aynı zamanda Tarama Listesinde bir sonraki kullanılabilir Çizgi Grubuna ne zaman gidebilir veya gelip gelmeyeceğini kontrol eder. Ayarlar aynı zamanda hunt group listesinde bir sonraki kullanılabilir line grup’a ne zaman gidileceğini veya gelip gelmeyeceğini kontrol edebilir.

■ Hunt List: Yukarıdan aşağıya doğru sıralanmış bir Satır Grupları listesi içerir. Her yeni çağrı listedeki ilk Hat Grubuna yönlendirilir; bu grup arama kapsamı sağlayamazsa, Tarama Listesi’ndeki bir sonraki Hat Grubu, liste bitene kadar denenir.

■ Hunt Pilotu: Bu, çevrilen bir dizeyle eşleşen ve bir Av Listesi’ni (ve bir Hat Grubunu hedefler) hedefleyen bir çağrı yönlendirme girişidir (bir Rota Deseni gibi). Hunt Pilot numaraları net, E.164 veya gerektiği gibi herhangi bir biçimde olabilir.

Leave A Comment